Yün Halı Yıkama

Image

Yün Halı Yıkama

Yaşam alanlarında en çok kullanılan halı türü, yün halılardır. Özellikle evlerimizde kullanmayı tercih ettiğimiz bu tür halılar, temizliği zahmetli olsa da kullanışlı yapıya sahiptirler. Halı yıkama uygulamasını evde gerçekleştirmek tam anlamıyla temizlenmelerini sağlamaz. Ancak yine de yıkama işlemi gerçekleştirilirken kesinlikle soğuk su kullanmaya dikkat etmek gerekir. Sıcak su yün halıların yapısına zarar verir ve renk bozulmalarına neden olur. Yün halı yıkama işlemini sorunsuz gerçekleştirebilmenin yolu, bu konuda profesyonel destek almaktır.

Yün Halı Yıkama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


  • Yün halıların yıkanması sırasında kullanılan deterjan büyük önem taşır. Öncelikle deterjanın ambalaj üzerindeki açıklaması çok iyi okunmalı, sentetik yün temizliği için uygun olup olmadığı incelenmelidir.
  • Deterjanın ağartıcı ya da parlatıcı içermesi, renk değişikliklerine neden olacağı için, yüzde yüz uygun ürün olduğundan emin olması gerekir.
  • Yıkama işlemi sırasında sıcak su kullanmak yünlü yapısı nedeniyle halıya zarar verir. Kısa sürede kurumazsa, çekmesine de neden olur.
  • Ayrıca yün halıların kurutulması da zahmetlidir ve uzun sürer. Tam anlamıyla kurutulmadığında ise ev içerisinde kötü koku yayar.
  • Kuruması için açık alanda bırakılması ise güneş ışığını doğrudan alacağı için renk değişikliğinin olmasına neden olur.
  • Ev içerisinde kurutmaya çalışmak, kalorifer gibi ısı yayan unsurların yanında bulundurmak ise liflerinin zarar görmesine neden olacağı için oldukça sakıncalıdır.

Ev ortamı yün halı yıkama işlemleri için uygun değildir. Tüm detaylara dikkat edilse bile, büyük bir zahmet söz konusu olduğu için eziyet haline dönecektir.

Yün halılarınızın tertemiz olmasını istiyorsanız Sahil Halı Yıkama tam aradığınız adrestir.

Sahil Halı Yıkama Telefon 0(224)

544 07 07

Müşteri Hizmetleri
Sahil Halı Yıkama Telefon Whatsapp Müşteri Sipariş Hattı